Dubai Vizesi Ücreti

dubai vizesi ücreti

Dubai Vize Harç Ücretleri

Dubai vizesi ücreti, Dubai Konsolosluğu adına vize ödemesi alan Dubai Göçmen Ofisi ve akredite başvuru merkezi ücretlerini içerir. Başvuru bedeli, istediğiniz kısa süreli vizenin türüne göre ve Dubai’de kalış süresine göre değişiklik göstermektedir. Ödeme yöntemleri konusunda başvuruda bulunmak isteyenlere kolaylık sağlanmakta olup üç seçenek sunulmaktadır. Bunlar nakit, havale ve kredi kartı ile ödemedir. Kredi Kartı ödemesi internet aracılığıyla firma ile irtibata geçerek size verilen kredi kartı bilgilerinize ilişkin ödeme formunu doldurarak gerçekleştirilmektedir. Vize ücreti vize başvuru merkezinde kredi kartı ile veya nakit ödeme yapılabilmektedir. Danışman firmalar aracılığı ile yapacağınız ödemelerde danışman firma hesabına yaptığınız ödemenin banka dekontunu taratıp mail ile ileterek işlemi hızla yapabilirsiniz.

Gerekli evraklara ek olarak vize başvurusu için yapılacak zamanlama da başvuranlar için uygun olmakla birlikte önem vermeyi gerektirmektedir. Dubai vizesi için başvuruda bulunmanızdan sonra işlem süresi genelde ortalama bir hafta sürmekte olup bu işlem süresi beklenenden daha kısa veya daha uzun olabilmektedir. Vize başvurusuna 1 haftadan daha kısa bir zaman öncesinde bulunmanız vizenizin planladığınız gidiş tarihinden önce çıkmasını riske edecektir. Özellikle seyahatlerinden 2-3 gün önce Dubai vizesine başvuran yolculardan birçoğunun vizeleri planladıkları gidiş tarihlerinden önce çıkamamıştır.  Ayrıca vize başvurunuz planladığınız seyahatten bir aydan daha erken olduğunda başvurunuz bekletilmekte olup seyahat tarihinize bir ay kalaya gelince başvuru işleminizin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla başvuru zamanınız ne çok erken ne de geç olmalıdır. Seyahatinizden bir hafta ile bir ay arasındaki bir süre öncesinde başvurmanız sizin için en doğru zaman olacaktır. Dubai vizesi ücreti hakkında seyahatinizden önce ilgili kurumlardan bilgi almanız tavsiye olunur.

Dubai Vizesi Göçmen Ofisi

Vizeniz Dubai Göç Ofisi tarafından başvurunuz olumlu olarak değerlendirildiğinde size verilecektir. Ancak size verilecek vizenin özelliği Schengen vizesinden farklıdır. Dubai vizesi pasaportunuza yapıştırılmaz ve boyutu A4 kağıdı büyüklüğündedir. Bu yüzden, vizeniz size PDF dosyası olarak e-mail adresinize gönderilir. Yapmanız gereken tek şey PDF dosyanızın çıktısını alıp bir föye koyarak seyahat etmenizdir. Ancak Schengen’de olduğu gibi vizenizde dikkat edilecek bir nokta vardır, o da vizeniz ile ilgili belirtilen süredir. Vizenizde Dubai vizenizin düzenlendiği tarih ve son geçerlilik tarihi yer almaktadır. Bu tarihler size Dubai için verilen kalış süresini belirtmez. Bu tarihler sahip olduğunuz Dubai vizeniz ile ilgili giriş yapabileceğiniz zaman dilimini belirtmektedir. Yani, bu tarihler aralığında istediğiniz zaman Dubai’de giriş yapabilirsiniz. Dubai için size verilen kalış süreniz ise PDF’te başlık olarak belirtilen vizenizin türüne göredir. Kalış süreniz vizenizde belirtilen tarihler arasında giriş yaptığınız andan itibaren sayılmaktadır.