Dubai Online Vize 2018

Dubai Online Vize 2018

Dubai Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi almak Dubai Göçmenlik Ofisi aracı kurumların yaptığı başvurularla online olarak alınabilmektedir. Dubai online vize 2018 yılı itibariyle evrakların ilgili aracı kuruma internet ortamında iletilmesiyle alınabilmektedir.

Dubai vize işlemlerinde ve başvurularında konsolosluk randevusu, konsolosluk mülakatı, konsolosluk randevusu gibi prosedürler bulunmamaktadır. Bu durum Dubai’ye seyahat edecek kişiler için vize alımlarında oldukça pratik çözümler sunmaktadır. Dubai vizesi için gereken belgeler vize dosyası şeklinde sunulması gibi durumda söz konusu değildir.

Dubai vizesi için gereken belgelerden pasaportunuzun seyahat sonrası 6 ay geçerli olması gerekir. Pasaport süresinin yurt dışından uzatılması mümkün değildir. Pasaportun kimlik bilgileri kısmı taranarak ilgili acenteye gönderilmelidir. Vize başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde Dubai vizesi belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gönderilmektedir. Vizenin renkli çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte ülkeye girişte göstermeniz gerekecektir.

Dubai online vize 2018 işlemlerinde gereken bütün evrakların renkli taranması ve taramaların okunaklı olması tavsiye edilir. Banka ödemesi yaptığınız dekontun da taranarak gönderilmesi gerekmektedir.

Dubai vize başvurusu yapan kişi eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilse oturum kartının fotokopisini taratarak göndereceği evrakların arasına eklemelidir. Taranan tüm evraklar acenteye gönderildikten sonra vize çıkış süresi 2 ila 3 iş günüdür. Ancak yoğun vize başvuru durumunda veya sistemle ilgili bir aksaklık olduğu durumlarda vize çıkış süreleri uzamaktadır. Başvurudan önce bununla ilgili bilgiyi ilgili kurum ve acentelerden almanız tavsiye olunur.

Dubai online vize başvurusunu 30 günlük veya 90 günlük tek veya çok girişli yapabilirsiniz. Bu başvuru türlerinin içerdiği kalış süreleri vize ücretlerinde de farklılığa neden olmaktadır. 2018 itibariyle 30 günlü vize 125 $, 90 günlük vize 600 $ olarak belirlenmiştir. Bu para miktarlarını güncel T.L. karşılıkları bankaya yatırılarak vize ücreti ödemesi yapılabilmektedir.

Dubai online vizesi vize sahibine BAE’deki diğer 3 emirliğe de giriş hakkı da vermektedir. Birleşik Arap Emirlikleri devletinin Dubai vize işlemlerinde yetkili kıldığı Dubai Göçmenlik Ofisi vizeye onay veren veya reddeden tek kuruluştur. Başvurular aracı kurumlar aracılığında yapıldığı durumlarda da yine tek yetkili kuruluş Göçmenlik Ofisidir.