Dubai Vizesi Nasıl Alınır 2018

Dubai Vizesi Nasıl Alınır 2018

Dubai Vizesi için Başvuru Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi nasıl alınır 2018 yılı itibariyle Dubai’ye seyahat edecek kişilerin merak ettiği bir konudur. Dubai’ye seyahat planı olan Bordo pasaportlu T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni yabancı kişiler Dubai vizesi işlemlerini danışmanlık firmaları aracılığı ile hızla alabilmektedirler.

Dubai vizesi, vize çıkış tarihi itibariyle 60 gün geçerli şekilde geçerli olduğu tarih aralığında Dubai’de 30 gün kalış hakkı vermektedir. Vize başvuru sahibi 60 gün süre içinde Dubai’ye giriş yaptıktan sonra 30 gün süre ile Dubai’de kalabilmektedir. Dubai vize işlemleri prosedürleri, Schengen ve benzeri vize işlemlerinden bu açıdan farklılık göstermektedir. İleriki bir tarihe vize alarak ülkeye giriş yapamazsınız.

Nüfus cüzdanının, pasaportun, vize ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu taranarak ilgili acenteye gönderilmesiyle başvuru online şekilde yapılabilmektedir. Dubai Konsolosluğuna online başvuru yapılmamaktadır. BAE devleti tarafından akreditasyon sahibi aracı kurumlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Dubai vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus taratılan belgelerin okunaklı olmasıdır. Nüfus cüzdanı ve pasaport bilgilerinizin uyumlu olması gerekmektedir. Dubai vizesinin işlemlerinin sonuçlanma süresi de vize başvuru sahiplerini memnun edecek şekilde kısadır. Dubai vizesinin çıkış süresi 2 ila 5 gün arasında değişmektedir. Başvurudan önce Dubai vizesine onay veren Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin kapalı olduğu tarihlerin dikkat alınarak başvuruların gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.

Dubai vizesi başvurusunda Konsolosluk mülakatı, biyometrik veri ibrazı, parmak izi verme işlemi gibi vize uygulamaları mevcut değildir. İşlemler online olarak gerçekleştirilir ve vize sonucu başvuru sahibine e-mail ile ulaştırılır. Mail olarak gönderilen vizenizin çıktısının alınarak Dubai’ye seyahat edebilirsiniz. Ancak bununla birlikte pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir, ülkeye giriş çıkış mühürleri Dubai’ye girişinizde pasaportunuza işlenmektedir. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir.

Dubai vizesi tek girişli veya çok girişli olarak alınabilmektedir. Dubai vizesi nasıl alınır 2018 yılı uygulamasında vize başvurusu için 30 günlük tek veya çok girişli ya da 90 günlük tek veya çok girişli vize talebinde bulunulabilmektedir. Talep edilen kalış süresine göre vize ücretleri değişmektedir.

Dubai vize işlemlerinde vize onay yetkisi Türkiye’de Dubai Göçmenlik Ofisinin yetkisi alanındadır.

Dubai Online Vize 2018

Dubai Online Vize 2018

Dubai Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi almak Dubai Göçmenlik Ofisi aracı kurumların yaptığı başvurularla online olarak alınabilmektedir. Dubai online vize 2018 yılı itibariyle evrakların ilgili aracı kuruma internet ortamında iletilmesiyle alınabilmektedir.

Dubai vize işlemlerinde ve başvurularında konsolosluk randevusu, konsolosluk mülakatı, konsolosluk randevusu gibi prosedürler bulunmamaktadır. Bu durum Dubai’ye seyahat edecek kişiler için vize alımlarında oldukça pratik çözümler sunmaktadır. Dubai vizesi için gereken belgeler vize dosyası şeklinde sunulması gibi durumda söz konusu değildir.

Dubai vizesi için gereken belgelerden pasaportunuzun seyahat sonrası 6 ay geçerli olması gerekir. Pasaport süresinin yurt dışından uzatılması mümkün değildir. Pasaportun kimlik bilgileri kısmı taranarak ilgili acenteye gönderilmelidir. Vize başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde Dubai vizesi belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gönderilmektedir. Vizenin renkli çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte ülkeye girişte göstermeniz gerekecektir.

Dubai online vize 2018 işlemlerinde gereken bütün evrakların renkli taranması ve taramaların okunaklı olması tavsiye edilir. Banka ödemesi yaptığınız dekontun da taranarak gönderilmesi gerekmektedir.

Dubai vize başvurusu yapan kişi eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilse oturum kartının fotokopisini taratarak göndereceği evrakların arasına eklemelidir. Taranan tüm evraklar acenteye gönderildikten sonra vize çıkış süresi 2 ila 3 iş günüdür. Ancak yoğun vize başvuru durumunda veya sistemle ilgili bir aksaklık olduğu durumlarda vize çıkış süreleri uzamaktadır. Başvurudan önce bununla ilgili bilgiyi ilgili kurum ve acentelerden almanız tavsiye olunur.

Dubai online vize başvurusunu 30 günlük veya 90 günlük tek veya çok girişli yapabilirsiniz. Bu başvuru türlerinin içerdiği kalış süreleri vize ücretlerinde de farklılığa neden olmaktadır. 2018 itibariyle 30 günlü vize 125 $, 90 günlük vize 600 $ olarak belirlenmiştir. Bu para miktarlarını güncel T.L. karşılıkları bankaya yatırılarak vize ücreti ödemesi yapılabilmektedir.

Dubai online vizesi vize sahibine BAE’deki diğer 3 emirliğe de giriş hakkı da vermektedir. Birleşik Arap Emirlikleri devletinin Dubai vize işlemlerinde yetkili kıldığı Dubai Göçmenlik Ofisi vizeye onay veren veya reddeden tek kuruluştur. Başvurular aracı kurumlar aracılığında yapıldığı durumlarda da yine tek yetkili kuruluş Göçmenlik Ofisidir.

Dubai Vizesi Ücreti

dubai vizesi ücreti

Dubai Vize Harç Ücretleri

Dubai vizesi ücreti, Dubai Konsolosluğu adına vize ödemesi alan Dubai Göçmen Ofisi ve akredite başvuru merkezi ücretlerini içerir. Başvuru bedeli, istediğiniz kısa süreli vizenin türüne göre ve Dubai’de kalış süresine göre değişiklik göstermektedir. Ödeme yöntemleri konusunda başvuruda bulunmak isteyenlere kolaylık sağlanmakta olup üç seçenek sunulmaktadır. Bunlar nakit, havale ve kredi kartı ile ödemedir. Kredi Kartı ödemesi internet aracılığıyla firma ile irtibata geçerek size verilen kredi kartı bilgilerinize ilişkin ödeme formunu doldurarak gerçekleştirilmektedir. Vize ücreti vize başvuru merkezinde kredi kartı ile veya nakit ödeme yapılabilmektedir. Danışman firmalar aracılığı ile yapacağınız ödemelerde danışman firma hesabına yaptığınız ödemenin banka dekontunu taratıp mail ile ileterek işlemi hızla yapabilirsiniz.

Gerekli evraklara ek olarak vize başvurusu için yapılacak zamanlama da başvuranlar için uygun olmakla birlikte önem vermeyi gerektirmektedir. Dubai vizesi için başvuruda bulunmanızdan sonra işlem süresi genelde ortalama bir hafta sürmekte olup bu işlem süresi beklenenden daha kısa veya daha uzun olabilmektedir. Vize başvurusuna 1 haftadan daha kısa bir zaman öncesinde bulunmanız vizenizin planladığınız gidiş tarihinden önce çıkmasını riske edecektir. Özellikle seyahatlerinden 2-3 gün önce Dubai vizesine başvuran yolculardan birçoğunun vizeleri planladıkları gidiş tarihlerinden önce çıkamamıştır.  Ayrıca vize başvurunuz planladığınız seyahatten bir aydan daha erken olduğunda başvurunuz bekletilmekte olup seyahat tarihinize bir ay kalaya gelince başvuru işleminizin gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Dolayısıyla başvuru zamanınız ne çok erken ne de geç olmalıdır. Seyahatinizden bir hafta ile bir ay arasındaki bir süre öncesinde başvurmanız sizin için en doğru zaman olacaktır. Dubai vizesi ücreti hakkında seyahatinizden önce ilgili kurumlardan bilgi almanız tavsiye olunur.

Dubai Vizesi Göçmen Ofisi

Vizeniz Dubai Göç Ofisi tarafından başvurunuz olumlu olarak değerlendirildiğinde size verilecektir. Ancak size verilecek vizenin özelliği Schengen vizesinden farklıdır. Dubai vizesi pasaportunuza yapıştırılmaz ve boyutu A4 kağıdı büyüklüğündedir. Bu yüzden, vizeniz size PDF dosyası olarak e-mail adresinize gönderilir. Yapmanız gereken tek şey PDF dosyanızın çıktısını alıp bir föye koyarak seyahat etmenizdir. Ancak Schengen’de olduğu gibi vizenizde dikkat edilecek bir nokta vardır, o da vizeniz ile ilgili belirtilen süredir. Vizenizde Dubai vizenizin düzenlendiği tarih ve son geçerlilik tarihi yer almaktadır. Bu tarihler size Dubai için verilen kalış süresini belirtmez. Bu tarihler sahip olduğunuz Dubai vizeniz ile ilgili giriş yapabileceğiniz zaman dilimini belirtmektedir. Yani, bu tarihler aralığında istediğiniz zaman Dubai’de giriş yapabilirsiniz. Dubai için size verilen kalış süreniz ise PDF’te başlık olarak belirtilen vizenizin türüne göredir. Kalış süreniz vizenizde belirtilen tarihler arasında giriş yaptığınız andan itibaren sayılmaktadır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

dubai vizesi için gerekli evraklar

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Birleşik Arap Emirliğine bağlı Dubai Emirliği ülkenin en çok yabancı ziyaretçi alan emirliğidir. Dubai Vizesi için gerekli evraklar konsolosluk tarafından belirlenmiştir ancak Türkiye’de başvurular Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından ve yetkili aracı kurumlarla kabul edilmektedir. Dubai vizesi almanın diğer vizeler gibi zor olduğu varsayılmaktadır. Ancak Dubai Konsolosluğunun yetki verdiği aracı kurumlara yapılan başvurularla kısa süreleri vizeleri almak kolaylaşmakla birlikte ama başvurudan önce vize başvurusu hakkında bazı önemli hususlar hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır.

Dubai vizesi için gerekli olan fotoğraf Schengen vizesi için gerekli olan resimden farklıdır. Dubai vizesi için biyometrik fotoğrafa gerek yoktur. Normal vesikalık resminiz taranmış hali online başvurularda yeteli görülmektedir. Ancak vizeniz vesikalık resminizi de içereceğinden resminizin belirli kriterlere uyması çok önemlidir. Başvurunuzun kabul görmesi için resminiz renkli olup arka fonu beyaz olmalı, yüzünüz ve gözünüz herhangi bir tarafa dönük olmadan görünmelidir. Resminizin tarihinin son 6 aydan eski olmaması da gereklidir. Kısacası Türkiye’deki resmi kurumlar için verdiğiniz türdeki vesikalık resim sizin için yeterli olacaktır.

Fotoğrafla birlikte Dubai vizesi için kimliğiniz de gerekmektedir. Ancak başvuruda kimliklerinizin aslı alınmayıp sizden pasaportunuzun ve nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenmektedir. Nüfus cüzdanınızın fotokopisi renkli veya renksiz olarak getirebilirsiniz, başvuru formunda yazdığınız bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için fotokopinin okunması yeterli olacaktır. Ancak pasaport fotokopiniz kesinlikle renkli olarak istenmekte olup renksiz olanlar ile başvurular kabul olamamaktadır. Size verilecek vizede pasaport bilgileriniz de yer alacağından fotokopinizin okunabilirliği konusunda da çok hassas davranılmaktadır. Aksi takdirde Dubai Göç Bürosu sizden bir kez daha pasaportunuzun fotokopisini göndermenizi isteyecektir. Kimliklerinizin asıllarını getirmekle Dubai, vize başvurunuzdan sonra pasaportunuzun sizde kalmasına imkan verse de pasaport fotokopisine gösterilen hassasiyete ilişkin bilgi sahibi olmanız sizi bu konuda sıkıntı yaşamanızı önleyecektir.

Kısa süreli Dubai vizelerinin Schengen vizelerine göre kolay olduğu en önemli kısım fark istenen belgelerdir. Dubai Göçmenlik Ofisi başvuranlardan maaş bordrosu gibi geçimlerini gösterir belge istememektedir. Otel rezervasyonun gibi kalacağınız yeri göstereceğiniz bir belgeye bile gerek yoktur. Size verilecek vize başvuru formunda kalacağınız adresi yazmanız yeterli olacaktır. Ancak uçak biletine ilişkin bir belge getirmeniz çok önemlidir. Sadece gidiş bileti kabul olmayıp dönüş biletini gösterir belge de gereklidir.