Dubai Vizesi Nasıl Alınır 2018

Dubai Vizesi Nasıl Alınır 2018

Dubai Vizesi için Başvuru Nasıl Yapılır?

Dubai vizesi nasıl alınır 2018 yılı itibariyle Dubai’ye seyahat edecek kişilerin merak ettiği bir konudur. Dubai’ye seyahat planı olan Bordo pasaportlu T.C. vatandaşları ve Türkiye’de uzun süreli oturum izni yabancı kişiler Dubai vizesi işlemlerini danışmanlık firmaları aracılığı ile hızla alabilmektedirler.

Dubai vizesi, vize çıkış tarihi itibariyle 60 gün geçerli şekilde geçerli olduğu tarih aralığında Dubai’de 30 gün kalış hakkı vermektedir. Vize başvuru sahibi 60 gün süre içinde Dubai’ye giriş yaptıktan sonra 30 gün süre ile Dubai’de kalabilmektedir. Dubai vize işlemleri prosedürleri, Schengen ve benzeri vize işlemlerinden bu açıdan farklılık göstermektedir. İleriki bir tarihe vize alarak ülkeye giriş yapamazsınız.

Nüfus cüzdanının, pasaportun, vize ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu taranarak ilgili acenteye gönderilmesiyle başvuru online şekilde yapılabilmektedir. Dubai Konsolosluğuna online başvuru yapılmamaktadır. BAE devleti tarafından akreditasyon sahibi aracı kurumlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Dubai vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus taratılan belgelerin okunaklı olmasıdır. Nüfus cüzdanı ve pasaport bilgilerinizin uyumlu olması gerekmektedir. Dubai vizesinin işlemlerinin sonuçlanma süresi de vize başvuru sahiplerini memnun edecek şekilde kısadır. Dubai vizesinin çıkış süresi 2 ila 5 gün arasında değişmektedir. Başvurudan önce Dubai vizesine onay veren Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin kapalı olduğu tarihlerin dikkat alınarak başvuruların gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.

Dubai vizesi başvurusunda Konsolosluk mülakatı, biyometrik veri ibrazı, parmak izi verme işlemi gibi vize uygulamaları mevcut değildir. İşlemler online olarak gerçekleştirilir ve vize sonucu başvuru sahibine e-mail ile ulaştırılır. Mail olarak gönderilen vizenizin çıktısının alınarak Dubai’ye seyahat edebilirsiniz. Ancak bununla birlikte pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir, ülkeye giriş çıkış mühürleri Dubai’ye girişinizde pasaportunuza işlenmektedir. Dubai vizesi pasaporta işlenen bir vize türü değildir.

Dubai vizesi tek girişli veya çok girişli olarak alınabilmektedir. Dubai vizesi nasıl alınır 2018 yılı uygulamasında vize başvurusu için 30 günlük tek veya çok girişli ya da 90 günlük tek veya çok girişli vize talebinde bulunulabilmektedir. Talep edilen kalış süresine göre vize ücretleri değişmektedir.

Dubai vize işlemlerinde vize onay yetkisi Türkiye’de Dubai Göçmenlik Ofisinin yetkisi alanındadır.