Dubai E Vize

Dubai’ye yani Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isteyen kişiler ülke sınırlarına girebilmek için öncelikle vize başvurusunda bulunmalıdır. Umuma Mahsus Bordo Renkli Pasaport sahibi olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeye giriş için öncelikle Dubai e-vize almalıdır.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka seyahat amacına göre vize başvurusu yapmalıdır. Bu başvuru esnasında vize türüne göre hazırlanması gereken evraklar da büyük önem taşır. Dubai vizesi online işleme tabi tutulan bir vize olması nedeniyle pasaport üzerine kişiler için herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Dubai’e Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) içerisinde bulunan Dubai’ye seyahat edecek olan tüm Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemlerini başlatmalıdır. Vize işlemlerini başlatmayan ve vize başvurusunda bulunmayan kişiler Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapamazlar. Fakat Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ile Diplomatik Pasaport sahipleri yalnızca 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Dubai’ye yapacakları seyahatlerde Dubai vize işlemlerinden muaf tutulurlar.

Dubai’ye gitmek isteyen kişiler seyahatin amacına uygun olan vize türüne başvuru yapmalıdır. Aksi halde vize işlemleri geçersiz kabul edilir.

Dubai Vizesi için kısa süreli başvuru yapılacaksa iki farklı vize türünden yararlanmak mümkündür. Kısa süreli vizede tek girişli ve çok girişli çeşitler bulunmaktadır. Bu vize türü genellikle turistik vize olarak bilinir. Ülkeye giriş yapılmasından itibaren 30 gün ülkede konaklama hakkı tanımaktadır.
Dubai Vizesine uzun süreli başvurularda da iki çeşit vize vardır. Tek girişli ve çok girişli vize türünde ülkede 90 gün ikamet hakkı tanınır.

Dubai vizesi konusunda Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu yetkili bir resmi kurum olarak görev alır. Dubai vizesi başvurusu yapıldığında sadece hizmet alınan aracı kurumların kişilere Dubai vizesinin verilmesi konusunda herhangi bir karar verme yetkisi yoktur.

Dubai’e Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri yani Dubai için vize başvurusu yapacak olan kişiler bazı hususlara dikkat etmelidir. Öncelikle Dubai vize başvuruları Konsolosluk tarafından şahsen kabul edilmiyor. Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler öncelikle başvurularını Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından vize için yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile yapılmalıdır. Vize başvurusundan önce vize için gerekli olan tüm vize evrakları hazırlanmalıdır. Ardından yetkili merciler tarafından hazırlanan evraklar Göçmenlik Ofisinin vize başvuru ekranına yüklenmesi gerekir.

Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından vize sürecinde yetkilendirilen tüm vize merkezleri, vize başvurusunu yapan kişilerin online başvuru işlemlerini takip etmektedir. Ayrıca bu merkezler evrakların hazırlanma sürecinde de aktif şekilde yardımcı olur. Vize merkezleri süreci takip etse de Dubai vizesinin onaylanması ya da reddedilmesi konusunda herhangi bir yetkiye sahip değillerdir. Dubai vizesi için yapılan online başvuru genellikle 1 ile 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Evrakların vize başvurusuna ve prosedürlere uygun hazırlanmaması bu sürecin uzamasına neden olabilir.

Dubai’e Vize Gerekli Evrakları

Dubai’ye seyahat etmeyi planlayan umuma mahsus pasaport hamillerinin hazırlaması gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar;

 • Vize Başvuru Formu: Dubai için yapılan vize başvurusunda öncelikle online başvuru formunun doldurulması gerekir. Bütün Dubai vize türlerinde bu başvuru formunun doldurulması şarttır. Vize başvuru formuna ek olarak kimlik ve pasaport bilgilerinin de eklenmesi gerekir. Verilen tüm iletişim bilgilerinin ve kişisel bilgilerin eksiksiz ve doğru olması çok önemlidir.
 • Pasaport: Pasaportun en az 6 ay daha geçerli olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekir.
 • Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf mutlaka evraklar içerisine eklenmelidir.
 • Nüfus Cüzdanı: Nüfus cüzdanında yer alan bilgilerde bir değişiklik varsa mutlaka başvuru öncesinde değiştirilmesi gerekir.
 • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Dubai seyahati ile ilgili uçuş ve otel rezervasyonlarını gösterir belge.
 • Vize talep dilekçesi.

Bu evrakların her birinin hazır ve güncel olması vize başvurusu esnasında büyük önem taşır. Evraklarda bir hata ya da eksik bilgi varsa vize ret cevabı alacaktır.

Dubai’e Vize Ücretleri

Dubai için vize ücretleri vizenin türüne ve kalma süresine göre değişmektedir. Genel olarak 2020 yılında uygulanacak olan vize ücretleri şu şekildedir;

 • 30 günlük Dubai vize fiyatı 127 USD + KDV olarak belirlenmiştir. En fazla tercih edilen Dubai vize türlerinden biri Dubai 30 günlük tek girişli vize türüdür. Eğer Dubai 30 günlük çok girişli vize tercih ediliyorsa ücret olarak 250 USD ödenmesi gerekir.
 • Dubai 48 saatlik transit vize almak isteyen kişiler ücret olarak 60 USD ödemelidir.
 • Dubai 14 günlük servis yani Dubai free zone ve limanlara giriş için ödenmesi gereken ücret 150 USD’dir.
 • Dubai 90 günlük tek girişli vize ücreti 270USD olarak belirlenmiştir.
 • Dubai 90 günlük çok giriş ise 600 USD olarak belirlenmiştir.