Thy Dubai Vizesi

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Dubai için vizeye tabi ülke sınıfında bulunuyorlar. Dubai’ye ziyaret amacınıza göre Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu’na online olarak Dubai vize başvurusunda bulunuyorsunuz.

Vize başvurularınızı sistem üzerinden kendiniz yapabilirsiniz. Sistem üzerinden vize başvuru formunu doldurup, istenen belgeleri de sisteme yüklemeniz gerekiyor. Türk Hava Yolları’yla Dubai seyahati yapacaksanız, sizin adınıza THY vize başvurusunda bulunabiliyor. THY, Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu ofisine yapılan vize başvurularında yetkili aracı kurumdur.

Thy Dubai Vize Başvurusu

Türk Hava Yolları aracılığıyla e-vize uygulaması yapılabilmesi için TC vatandaşı, TC pasaportu ve Türkiye merkezli evrak temin edilmesi gerekiyor. TC vatandaşı olmayan veya yurt dışında oturan vatandaşların e-vize başvurularını THY işleme almıyor.

THY, Türk vatandaşlarının e-vize başvurularını kabul edebilmesi için öncelikle bilet rezervasyonu yapmaları gerekiyor. Yetkililer, başvuru durumunuzun olumsuz sonuçlanabileceğinden hareketle öncelikli olarak biletinizi rezervasyon etmeniz konusunda uyarıyor.

Geçmiş dönemde Dubai’de 15 günden fazla kalanların yeni vize başvurusu yapabilmeleri için 30 gün geçmesi gerekiyor. Aile olarak vize başvurusunda bulunanların öncelikli olarak anne ve babanın vize onayı alınıyor. 18 yaş altındaki çocukların vize onayları daha sonra yapılıyor.

Dubai vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 7 iş günü öncesinde yapmış olmanız gerekiyor. Online sistem, resmi kurum çalışma saatleri ve günleriyle aynı olduğu için bu süreleri dikkate almalısınız. Cuma ve Cumartesi günleri resmi tatildir. Çalışma saatleri de 09.00 ile 16.00 arasıdır.

THY aracılığıyla vize başvurusunda bulunacak kişilerin Birleşik Arap Emirliğinden onaylı bir vizesinin olmaması gerekiyor. Dubai oturum izniniz bulunuyorsa başvurunuz yine onaylanmıyor.

Thy Dubai Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize başvurusunda istenen belgeleri tarattıktan sonra sisteme yüklüyorsunuz. Evrak yüklemesinde çözünürlüğe ve bilgilerin okunmasına dikkat etmelisiniz. Her evrakın dosya büyüklüğü 1000 KB’ı aşmamalı ve dosya formatı jpeg olmalıdır.

Vize başvurusunda bulunan her kişi, THY sisteminden “ibraname”yi indirip, doldurmaları gerekiyor. 18 yaşından küçük bireyler için ebeveyni doldurup, imzalıyor. Bu belge olmadığı takdirde, vize başvurunuz işleme alınmıyor.

Vize harcınızı yatırdıktan sonra, sisteme düştüğü anda THY, vize başvurusunda bulunuyor. İşlem yoğunluğu, resmi tatil ve bayramlar göz önünde bulundurulduğunda en geç 48 saat içinde işleminiz onaylanıyor. Başvuru onayınız elektronik posta adresinize gönderiliyor.

Dubai E Vize, onaylandığı tarih itibariyle ortalama 2 ay geçerli ve tek girişlidir. Vizenizin geçerlilik tarihi vize onayı üzerinde yer alıyor. Online vizeniz; Dubai, Abu-Dhabi, Acman, Fceyre, Resu’l Hayme, Sharjah, Ummul-Kayveyn olmak üzere yedi emirlikte geçerlidir. BAE’de en fazla kalış süresiniz 29 gündür. B.A.Emirliğine giriş ve çıkışınızı THY ile yapmanız gerekiyor.

Thy Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Bütün vize başvurularında pasaport, fotoğraf, isme kayıtlı fatura, harç dekontu ve ibraname isteniyor. Vizenin türüne bağlı olarak de ek belgeler isteniyor. Ortak istenen belgeler şunlardır;

  1. Pasaport; Pasaportun eski olmaması, en az 6 ay geçerliliği olması gerekiyor. Pasaportun resimli olan sayfası renkli ve jpeg formatında taratırılıp, 100 KB’ı geçmeyecek şekilde sisteme yüklenmesi gerekiyor.
  2. Fotoğraf; 1 adet normal vesikalık fotoğraf isteniyor. Jpeg formatında ve renkli olarak taratılıp, sisteme yüklenmelidir.
  3. Fatura; Vize başvurusunda bulunan kişi adına kayıtlı sabit fatura gerekiyor. İkametgah belgesi, kredi kartı ekstresi, cep telefonu, su, elektrik, doğalgaz faturalarından birini ibraz edebilirsiniz. İbraz ettiğiniz faturanın son bir ayı gösterir olması gerekiyor. Fatuar adresi ile ikametgah adresinizin aynı olmasına dikkat etmelisiniz.
  4. Dekont; THY’nın https://evize.turkishairlines.com adresinde bulunan banka hesap numarasına vize harcını yatırıyorsunuz. Vize başvurusunda bulunan kişinin dekont üzerinde adı soyadı bulunmalıdır. İşlem başvurunuz ile banka dekontu tarihleri arasında geriye dönük 15 gün olmamalıdır.
  5. İbraname; THY resmi internet sitesinden ibranameyi indirip, doldurduktan sonra imzalıyorsunuz. Aile için başvuru yapıyorsanız her birey için doldurulmalıdır. İsim ve soy isimleri yazılıp imzalanmalıdır. 18 yaşından küçüklerin isim ve soy isimleri yazılıp, ebeveyni imzalayacaktır.

Ortak istenen belgelerin dışında; turistik, ticari veya transit vize talepleriniz doğrultusunda aşağıdaki belgeler talep edilebiliyor.

İşyeri sahipleri için; Faaliyet belgesi, vergi levhasının fotokopisi, ticaret sicil gazete fotokopisi, antetli kağıda yazılmış Dubai’ye giriş nedenini anlatan yazı

Çalışanlar için; İşyeri faaliyet belgesi, SGK giriş belgesi, şirket yazısı

Emekliler için; emekli kartı veya emekli aylığı banka yazısı, A4 kâğıdına yazılmış Dubai’ye giriş nedenini anlatan yazı

Öğrenciler/bebekler için; Son bir ay içinde okul yönetiminden alınmış öğrenci belgesi, öğrenci olmayanlar için muhtarlıktan/e-devletten güncel ikametgah belgesi, A4 kâğıdına yazılmış Dubai’ye giriş nedenini anlatan yazı

Ev hanımları için; Evli olanlar iiçn evlilik cüzdanı fotokopisi, bekarlar için ikametgah belgesi, A4 kâğıdına yazılmış Dubai’ye giriş nedenini anlatan yazı